Bahçeşehir ve Esenkent Evden Eve Nakliyat

Merhabalar, bu yazımızda sizlerle Esenyurt mahallelerinde dolaşmaya devam edeceğiz. Esenyurt yepyeni bir İstanbul olma yolunda hızla ilerlerken, gitgide yeni mahalleler kurulmakta, nüfus artmakta, siteler inşa edilmekte, göçler gerçekleşmekte. Hepsinin bir sonucu olarak da evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmetlerine ihtiyaç artmakta.

Bu durumun doğal bir sonucu olarak varolan nakliyat firmaları yeni semtlere de eski usullerle yanaşmakta, yeni göçmüş veya göçecek olan müşteriye seçim şansı duymadan, onların eşyalarına saygı duymadan kalitesiz bir hizmet sunmakta.

Biz ise bu hataya düşmemek namına, yepyeni İstanbul semtleri olan Bahçeşehir evden eve nakliyat ve Esenkent evden eve nakliyat için yenilenmiş bir taşıma filosu ve daha profesyonel bir ekiple yolumuza devam ediyoruz. Biliyoruz eşyalarınız sizin hayatınızdan izler taşıyor, onlara saygı duyuyoruz.

ölümü üzmez bazen bir insanın ama, sandalyede asılı duran hırkası saatlerce ağlatır.

Bu alıntı insan doğasını özetlemeye yetiyor.

Taşındıktan sonra zarar görmemiş, özenle paketlenmiş ve en hızlı ve pratik şekilde taşınmış eşyalar mı istiyorsunuz? Peki tüm bunları en uygun fiyatla, 24 saat ulaşabileceğiniz bir ekiple ve güvenilir bir zeminde mi istiyorsunuz?

O HALDE; KATILIN MUTLU MÜŞTERİLERİMİZİN ARASINA!

Esenyurt ne demek?

Çok sevgili ve değerli okuyucularımız, merhaba!

İlginç bir başlıkla giriş yaptım farkındayım. Esenyurt ne demek? Çok geniş bir kelime. Hele de Esenyurt Evden Eve Nakliyat şirketi için çok ilginç bir konu. Ama biraz detaylandırdıkça anlayacaksınız.

Aslında Esenyurt isim olarak adını 1967 yılında kazanıyor. Öyle aman aman bir kaynağı da yok isminin. Bölge genel olarak rüzgarlı olduğu için ve Türkçe bir isim koymak istenildiğinden Esenyurt deniyor. Ancak Türkçe kısmına dikkat çekmek istiyorum. Türkçe diyorum çünkü öncesinde ismi “eşginoz” bu semtin. O da ne ki?

19. yüzyıla kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan ve bizim de Esenyurt Evden Eve Nakliyat olarak hizmet verdiğimiz bu semtin büyük bir kısmının sahibi “Eşginozgiller” adlı bir aile, aşiret. Çoğunlukla onların yaşadığı bu bölgeye de onlardan dolayı “eşginoz” deniyor. Ancak Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan ve Türkçeleştirme çalışmaları başladıktan sonra semtimizin adı bugünkü haline kavuşuyor.

Yani gördüğünüz gibi, bu ilginç hikayenin sonunda pek de tarihi kökeni olmayan bir isimle aramıza katılıyor Esenyurt. Ama biz bir evden eve nakliyat şirketi olarak, profesyoneller olarak, asla önyargıyla yaklaşmadan her kesimden müşterimizi memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bir sonraki yazımıza kadar, hoşçakalın!